Ajurvéda MB

Čechova 777
Mladá Boleslav
293 01

Jarmila Klacková
Tel.: +420 606 900 366

Kateřina Kulíková
Tel.: +420 724 270 269

Monika Palounková
Tel: +420 777 310 578

Metabolic balance® - naše zkušenosti

18.4.2019


Metabolic balance je unikátní výživový program pro podporu harmonizace organismu a zdravé zhubnutí. Vhodný pro ženy i muže - dokonce pro děti od 8 let!

Již 6 let pracuji s programem Metabolic balance® v našem centru. Ráda bych se podělila o úspěch svých klientek.

 

Děkuji paní Drahomíře Jirákové za referenci, kterou nám poslala a s jejím svolením zveřejňuji fotku před začátkem a z průběhu změny jejího životního stylu ve spolupráci s naším centrem:

 

 

..."Na počátku jsem měla o ajurvédě jen zprostředkované informace o tom, co ajurvéda vlastně je :“Návod na život ve zdraví, pro každého. Zabývá se vším , co dostal člověk k životu. Poznáním života, poznáš i ájurvédu. Součástí ájurvédy je i medicína (dnes již uznávaná Světovou zdravotní organizací), která hledá a řeší příčiny nemocí z celkového pohledu na člověka jako takového, důrazem na prevenci a diagnostiku“.

 

Důležitá a zásadní pro mě byla až moje osobní zkušenost.

 

Na doporučení kamarádky jsem navštívila Ajurvéda - revitalizační centrum v Mladé Boleslavi a na základě vstupního pohovoru a z něj získaných informací jsem se rozhodla stát se klientkou tohoto centra..  Myslím si dnes, že v pravý čas. V té době jsem byla skeptická k budoucnosti, vážila jsem 100 kg, léčila jsem se s vysokým tlakem a vysokým cholesterolem, byla jsem unavená a měla jsem minimální sebevědomí a chuť se sebou něco zásadního udělat. Dostala jsem se do rukou výjimečných terapeutek, ke kterým jsem hned na počátku ale chovala plnou důvěru.

 

 

Navštěvuji toto centrum od října roku 2018 a jsem rozhodnutá, že i nadále budu.  

 

 

Na základě detailních laboratorních výsledků mi výživová poradkyně paní Jarmila Klacková v systému Metabolic balance vypracovala stravovací plán a určila zásady, které byly pro mě osobně ušité na míru. Stravování a příprava jídla podle principů Metabolic balance je pro mě zásadní, příjemné a objevné. O různých dietách jako jsou vajíčková, krabičky, polévky, koktejly a podobně bych mohla napsat knihu či přednášet na vysoké škole. Všechny tyto pokusy o snížení váhy a přenastavení stravovacího režimu měly u mě krátkodobý pozitivní výsledek, ale následně se, bohužel, dostavil nevyhnutelný jo-jo efekt.

 

Klady Metabolic balance jsem shledala již v přípravě jídla na míru a vaření pouze z čerstvých surovin bez jakékoliv chemie. Příprava jídla, a jídlo samo, je pro mě velice příjemné a  je pro mě potěšením a ne strašákem.

 

 

Pravidelně 2x měsíčně docházím na konzultace a také na terapii  k Monice Palounkové a Kateřině Kulíkové. Komplex rad, doporučení a masáží mi výrazně změnily život a chuť do něj, třebaže je mi již 66 let a to je věk, kdy mnoho lidí na změny rezignuje.

 

 

Nyní vážím o 16 kg méně, má lékařka mi zrušila léčbu vysokého tlaku a vysokého cholesterolu, protože ji již nemám zapotřebí. Neberu tedy již na tlak a cholesterol žádné léky. Mám výrazně lepší náladu a cítím se podstatně lépe. V neposlední řadě i lépe vypadám - což potvrzuje můj muž i všichni moji známí.

 

Velmi důležitá je pro mě atmosféra, respekt a chování lidí, se kterými jsem měla možnost se v Ajurvédském centru v Mladé Boleslavi setkat. Nejen profesionální znalosti a přístup, ale i laskavost a vlídnost terapeutek jsou skvělé.

 

Pokud by kdokoliv měl zájem o mé zkušenosti a pocity jsem k dispozici. Péči ajurvédského centra v Mladé Boleslavi mohu jen doporučit.

Drahomíra Jiráková

 Autor:Jarmila Klacková