Ajurvéda MB

Čechova 777
Mladá Boleslav
293 01

Jarmila Klacková
Tel.: +420 606 900 366

Kateřina Kulíková
Tel.: +420 724 270 269

Monika Palounková
Tel: +420 777 310 578

Vaření podle principů Metabolic balance v novém prostoru

25.9.2018


Navazujeme na tradici komorních praktických setkání při vaření podle principů Metabolic balance - tentokrát v nových prostorech zážitkové gastronomie Pulpamen!

Připravily jsme pro vás kurzy zdravého a snadného vaření podle principů Metabolic balance®. 

Metabolic balance® je program pro úpravu stravy s cílem ozdravit tělo a pro zhubnutí bez jojo efektu. Představuje nízkosacharidové stravování s důrazem na kombinace kvalitní bílkoviny a zeleniny, s jemným dotekem příloh především ze žitné mouky, ale i z jiných obilovin.

 

Pro koho je tento kurz vhodný?

 - pro lidi, kteří již v programu Metabolic Balance® fungují, a kteří by si rádi rozvinuli své „kuchařské“ umění a naučili se vařit „jinak“ ze skutečných přirozených potravin 

- pro zájemce o zdravé hubnutí bez jojo efektu

- pro ty, kteří mají zájem seznámit se s principy zdravého stravování a podpořit správné fungování svého metabolismu 

- pro ženy s hormonálním potížemi v každém věku!

Poskytneme vám praktické rady, jak si poradit s kombinacemi surovin z jídelních plánů, jak je kreativně propojit a poradíme, jak vhodně používat koření a další ingredience, aby váš talíř nebyl nuda a chuťové pohárky si užily! Podpoříme výživu tkání a přirozenou detoxikaci organismu!

 

1. setkání: středa 14.11.2018 od 16 h

téma: Luštěniny na různý způsob; pečení se žitnou moukou, tortily, pizzy

 

Luštěniny jsou velmi důležitým a dostupným zdrojem bílkovin, ale vaření z nich lidi odrazuje pro jejich nadýmavý účinek.

Luštěniny jsou skvělým zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny, která je velmi nízkokalorická, přitom dokáže na dlouho zasytit. Luštěniny tak patří k potravinám s nízkým glykemickým indexem. Navíc obsahují poměrně málo tuků, ale zato jsou skvělým zdrojem komplexních bílkovin. Tím také pomáhají budovat a ochraňovat svalovou hmotu, což se nejen při hubnutí velmi hodí, protože svaly jsou velkým spalovačem energie.

V tomto kurzu vaření podle metabolicky vstřícných principů budeme připravovat různé chutné pokrmy z luštěnin a kořenové zeleniny a vyzkoušíme i dezert. Čeká vás tedy 8 zajímavých, rychlých a snadných receptů z přirozených a čerstvých surovin, dle principů programu Metabolic Balance®!

Cena za kurz: 1 800,- Kč

Co si uvaříme, to si sníme! Zástěry a veškeré vybavení Vám zapůjčíme, v ceně jsou i nealkoholické nápoje v průběhu kurzu.

Minimální počet účastníků je 5 a maximálně 8! Prosíme o včasnou rezervaci a platbu zálohy! Více informací na tel: 606 900 366.

 

2. setkání: středa 6.12.2018 od 16 hod.

téma: Vánoční menu aneb jak si Vánoce užít metabolicky vstřícně

Ukážeme vám, jak si připravit z klasických surovin vynikající vánoční menu! Základní bílkovinou bude ryba na různé způsoby, různé druhy salátu "bez brambor" a metabolicky vstřícné cukroví. 

Cena kurzu: 1 800,- Kč

Co si uvaříme, to si sníme! Zástěry a veškeré vybavení Vám zapůjčíme, v ceně jsou i nealkoholické nápoje v průběhu kurzu.

Minimální počet účastníků je 5 a maximálně 8! Prosíme o včasnou rezervaci do 30.11.2018 a platbu zálohy! Více informací na tel: 606 900 366.

 

Těší se na vás Irena a Jarmila 

Irena Honzáková - poradkyně pro Metabolic balance v Praze, profesionální kuchařka a dietní sestra

Jarmila Klacková - poradkyně pro Metabolic balance v Mladé Boleslavi

 Autor:Jarmila Klacková