Ajurvéda MB

Čechova 777
Mladá Boleslav
293 01

Jarmila Klacková
Tel.: +420 606 900 366

Kateřina Kulíková
Tel.: +420 724 270 269

Monika Palounková
Tel: +420 777 310 578

Víkendový seminář na téma TRÁVICÍ OHEŇ - OHEŇ PRO ŽVOT, ZDRAVÍ A KRÁSU

28.8.2017


Srdečně Vás zveme na zážitkový víkendový seminář do Pece pod Sněžkou! Tentokrát bude naším tématem trávicí oheň, alfa a omega zdraví člověka!

Trávicí oheň neboli AGNI je pohledem ajurvédy zodpovědný za veškerou přeměnu. Jeho hlavní funkcí je trávení, vstřebávání a přeměna potravy a vjemů na energii.

 

Podívejte se spolu s ajurvédou na to, co všechno ovlivňuje dobré trávení a co všechno naše tělo musí opravdu strávit. Nejedná se jenom o jídlo, ale i o zážitky a zkušenosti, kterými procházíme.

Kdy? 6.-8. října 2017

Kde? Bouda Karlovka, Pec pod Sněžkou

Cena? 3 900,- Kč.

 

Zahrnuje ubytování, plnou penzi - zdravé stravování podle principů Metabolic Balance, cvičení jógy a tanec, semináře, relaxaci ve vířivce.

Prosíme potvrdit účast do 15. září 2017, pobyt budeme realizovat při min. 10 účastnicích :-)

 

Seminář vám poskytne možnost prevence nebo léčby konkrétních zdravotních problémů.

 

Seminář je určen pro ty z vás, kteří se chtějí zorientovat v různých protichůdných názorech na to, jak by měla „správně„ vypadat naše strava, chtějí poskytnout svému tělo komfort a vše potřebné, chtějí mít pocit dostatku energie, silnou imunitu, zdravý vzhled kůže, pozitivní náladu plnou elánu a entuziasmu, chtějí mít vyrovnaný příjem a výdej a dobré zpracování živin, zbavit se nadváhy, podváhy nebo trpí některým z uvedených problémů: plynatost, pálení žáhy, zácpa, průjem, neustálý hlad, zápach stolice, těžkost po jídle, únava po jídle, nepřítomnost hladu, gastritida, překyselení organismu, různé pachutě v ústech, nejasná mysl, mentální nejasno, chutě na všechno možné.

 

 

Na semináři se seznámíte s nejdůležitějším „účastníkem“ trávícího procesu – se svým trávícím ohněm. Dozvíte se, jak ho můžete uvést do rovnováhy, jak jíst, abyste se cítili po jídle silní a ne unavení, v jakou dobu nás jídlo podporuje a v jakou naopak zatěžuje, jak naše trávení a vylučování udržovat v dobré kondici pomocí koření, bylin a denních rutin. Získáte prakticky použitelné tipy a návody, co dělat jinak a jak.

 

Jednotlivá témata víkendového semináře:

 

· Ayurvédský pohled na trávení 

· Známky vyrovnaného agni = trávícího ohně

· Faktory, které naruší náš trávící oheň

· Áma = nečistota - nezvaný host

· Zažívání života – jak to souvisí s trávením a vylučováním?

· Trávení z hlediska emocí

· Sestava cviků a pozic jógy na podporu trávení

· Čím rozpálit trávící oheň

· Oheň ve spontánním tanci

 

Lektorkou těchto tématických bloků bude Ivana Robošová, naše dlouhodobá kolegyně, ajurvédská terapeutka, majitelka ajurvédské manufaktury na výrobu koření a kořenících směsí (www.centrum-revital.cz)

 

Vyzkoušíme si společně spontanní tanec „Divine“ pro ženy s An Pacejkovou (www.jogasakti.cz) 

 

Spontánní tanec přináší nalezení sebe sama. Odpoutání se a vnímání svobody uvnitř těla, když to dovolíme. Tanec je neustále v pohybu. Tančíme, žijeme, radujeme se z toho, že jsme.

 

Tančíme si svůj příběh, který nás dovede k lásce a míru. Láska je něžné pohlazení duše, dotkněme se duše a najděme štěstí ve svém vnitřním světě.

 

„DIVINE“ – ZNAMENÁ BOŽSKÝ

- Tanec nám uvolňuje fyzické tělo, uvědomujeme si tělo i dech v tanci

- Tancem naše tělo regeneruje přirozeně

- Jde o vědomé tančení tady a teď

- Když tančím, tak nemyslím

- Díky hudbě jsme schopni stát se hudebním nástrojem a ladit se na sebe sama

- Hudba povznáší ducha, projasňuje mysl

- Tanec přináší radost

- Tanec otvírá dveře do našeho nitra srdce

 

Víkendové menu bude ve znamení principů Metabolic balance a připraví je pro nás s láskou Irena Honzáková, výživová poradkyně, profesionální kuchařka a dietní sestra (www.irenahonzakova.com).

 Autor:Jarmila KlackováOtevřít přiložené soubory >>